خرید و فروش محصولات گلخانه ای ترابی

بسته بندی محصولات گلخانه ای نقش مهمی در بازاریابی میوه و سبزیجات دارد. اهمیت این مسئله باعث شده است تا بسته بندی به یک فناوری پس از کشت تبدیل شود. کارتن، سبد، پالت، کیسه، سطل و جعبه اشکال متنوع بسته بندی برای حمل و نقل، بازاریابی و فروش محصولات است. هر ساله بر شکل و تنوع بسته بندی افزوده می‎شود. هر چند بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بسته بندی های یک شکل و استاندارد باعث کم شدن هزینه ها می‎شود. ولی بسته بندی های متنوع به خاطر نیازهای مختلف عمده فروشان، مصرف کنندگان و خریداران محصولات کشاورزی اعم از کارخانه داران و رستوران‎ها و غیره شکل گرفته است.

محصولات گلخانه ایgreenhouse-products

استان یزد در رتبۀ دوم تولید محصولات گلخانه ای

نزدیک به 75% محصولات استان یزد به خارج از کشور صادر می‎شود. این مسئله اهمیت بسته بندی محصولات گلخانه ‎ای را در یزد دو چندان می‎کند. بسته بندی محصولات گلخانه ای ترابی با داشتن نیروی انسانی ماهر و مجرب از سال 1395 برای تأمین نیاز گلخانه ‎داران منطقه آغاز به کار کرد. در طول چهار سال فعالیت خود، خدماتی چون بسته بندی محصولات گلخانه ای، ارسال و عرضۀ این محصولات به شهرهای مختلف، عرضه و صادرات محصولات به خارج از کشور از جمله عمان، قطر، عراق، سوریه و ارمنستان ارائه داده است.

با توجه به آنکه بسته بندی هزینه‎ای را برای تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان محصولات دارد، لازم است تا اطلاعاتی دربارۀ انواع بسته بندی و کاربردهای آن به اطلاع آنان برسد تا بهترین نوع آن را برای محصولات خود با توجه به بازار آن انتخاب کنند.

جمع آوری و بسته بندی صحیح از موارد مهم در جذب مشتری است.

چرا بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای ضروری است؟

بسیاری از شکایات مصرف کنندگان و خریداران محصولات کشاورزی به خاطر بسته بندی نادرست میوه‎ها و سبزیجات است. یک بسته بندی درست علاوه بر آنکه ظرفی برای قرار دادن محصول است از آن محافظت می‎کند. حتی نوع بسته بندی می‎تواند معرف هویت و کیفیت آن باشد. این بسته بندی محصولات گلخانه‎ای است که باعث رضایت تولید کننده تا مصرف کننده خواهد شد.

بسته بندی محصولات گلخانه ای ترابی

نکات مهم در بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای

استفاده از مواد قابل بازیافت و تجزیه پذیر در بسته بندی محصولات گلخانه‎ای قدمی برای حفظ محیط زیست است.

مواد قابل بازیافت یا موادی که در طبیعت تجزیه پذیر هستند. با توجه به نگرانی روزافزون نسبت به محیط زیست بسیاری از مصرف کنندگان داخلی و کشورهای دیگر، تمایل به استفاده از مواد قابل بازیافت و تجزیه پذیر دارند.

• تنوع یکی دیگر از مسائلی است که در بسته بندی در نظر گرفته می‎شود. شرکت بسته بندی محصولات گلخانه‎ای ترابی با داشتن ابعاد مختلف تجهیزات بسته بندی، برای بازارهای عمده و جزئی پاسخگو است.

تنوع یکی دیگر از مسائلی است که در بسته بندی در نظر گرفته می‎شود. شرکت بسته بندی محصولات گلخانه‎ای ترابی با داشتن ابعاد مختلف تجهیزات بسته بندی، برای بازارهای عمده و جزئی پاسخگو است.

بسته بندی صحیح باعث ماندگاری بیشتر محصولات خواهد شد. لازم است هر محصولی با توجه به ویژگی‎های آن بسته بندی شود. این کار باعث کاهش ضایعات کشاورزی نیز خواهد شد.

بسته بندی صحیح باعث ماندگاری بیشتر محصولات خواهد شد. لازم است هر محصولی با توجه به ویژگی‎ های آن بسته بندی شود. این کار باعث کاهش ضایعات کشاورزی نیز خواهد شد.

• برای آنکه بهتر شناخته شوید از بسته بندی‎هایی استفاده کنید که نام گلخانۀ شما را دارند. می‎توانید نشان و مشخصات گلخانۀ خود را بر روی جعبه‎های بسته بندی چاپ کنید.

برای آنکه بهتر شناخته شوید از بسته بندی‎هایی استفاده کنید که نام گلخانۀ شما را دارند. می‎توانید نشان و مشخصات گلخانۀ خود را بر روی جعبه‎های بسته بندی چاپ کنید.

بسته بندی محصولات گلخانه ای ترابی

ویژگی ‎های یک بسته بندی مناسب

جعبه و ظرف مناسب برای بسته بندی محصولات گلخانه‎ای باید محصول را در برابر آسیب‎های مکانیکی و شیمیایی ناشی از محیط حفظ کند. جابجایی و رساندن محصول به بازار مصرف روندی است که همواره با دقت صورت نمی‎گیرد. برای همین لازم است بسته بندی محصول به اندازۀ کافی مقاوم و محکم باشد تا محصول کیفیت خود را از دست ندهد.

مخصوصاً برای صادرات، بیشتر محصولات پالت و روی هم انباشته می‎شوند. برای جابجایی آن‎ها از لیفتراک استفاده می‎شود. برای همین باید جعبه‎ ها در برابر شکستگی و فشار مستحکم باشند.

در ضمن با توجه به شرایط حمل و نقل لازم است برخی محصولات عایق بندی شوند. یا به گونه ‎ای بسته بندی شوند که آب خود را از دست ندهند. یا در مجاورت هوا، خراب نگردند.

بسته بندی محصولات گلخانه ای ترابی

تجهیزات بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای ترابی

پالت

برای آنکه محصولات گلخانه‎ای تازه به دست مشتری برسد، از پالت به عنوان پایه استفاده می‎شود. بیشتر پالت‎ها یکبار مصرف هستند و به خاطر مواد و اندازۀ غیر استاندارد پس از یک بار استفاده، دور انداخته می‎شوند. ولی با توجه به نگرانی‎ های زیست محیطی پالت‎ هایی ساخته شده‎اند که از استحکام کافی برخوردارند و می‎توان با یکبار هزینه، چندین بار از آن‎ها استفاده کرد.

ضمناً لازم است تا اندازۀ پالت‎ ها برای حمل و نقل‎ های ماشینی استاندارد باشد. پالت ‎ها در بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای جهت حمل با تراک، کامیونت و کامیون استفاده می‎شود تا از فضا بهترین بهره برداری صورت گیرد. پالت از چوب یا پلاستیک ساخته می‎شود.

پالت‎ها در بسته بندی محصولات گلخانه‎ای جهت حمل با تراک، کامیونت و کامیون استفاده می‎شود
کارتن یکی از مواد مناسب در بسته بندی محصولات گلخانه‎ای است که ارزان و در دسترس می‎باشد.

کارتن

کارتن یکی از مواد مناسب در بسته بندی محصولات گلخانه ‎ای است که ارزان و در دسترس می‎باشد. از چند لایه الیاف کاغذی تهیه می‎شود و مقاومت خوبی هم دارد. به جهت جذب رطوبت و آب برای محصولاتی مناسب است که آب زیادی دارند.

محصولاتی چون کاهو یا کلم که بیش از 90% آب دارند در کارتن ماندگاری بیشتری دارند. یا محصولاتی چون فلفل رنگی به خاطر بافت آسیب پذیر و وزن اندک در کارتن بهتر نگهداری می‎شوند.

سبد

سبدهای پلاستیکی یکی از پرکاربردترین وسایل جهت بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای است. امکان استفادۀ مجدد از آن‎ها، وزن کم، انبار کردن و حمل و نقل آسان از گزینه ‎هایی است که انتخاب سبد پلاستیکی ارجح می‎سازد. به خاطر عبور هوا از روزنه‎ های سبد، رطوبت کمتری در میان میوه‎ های انبار شده، انباشته می‎شود و امکان فساد تا حد قابل توجهی پایین می‎آید.

سبدها در اندازه ‎های مختلفی تولید می‎شوند. مقاومت آن‎ها نسبت به کارتن بیشتر است و به خوبی از محصولات در برابر ضربه‎ های ناشی از جابجایی و حمل و نقل محافظت می‎کنند. سبد برای محصولاتی چون گوجه، خیار سبز و بادمجان مناسب است. گوجه به دو صورت رسیده و نیم رنگ برداشت می‎شود. محصول نیم رنگ آن طبق ضوابط خاصی باید بسته بندی شود تا در طول زمان آمادۀ مصرف گردد.

استفاده از سبد برای بسته بندی محصولات گلخانه‎ ای

ثبت سفارش و درخواست مشاوره

درصورت در خواست و ثبت سفارش محصول، ارسال بار به مدت 3 روز کاری بعد از ثبت سفارش انجام می گیرد.